ماهیانه 10هزارمشاوره حقوقی رایگان وتعیین 50 وکیل معاضدتی به متقاضیان

چهارشنبه 16 مهر 1393  02:08 ق.ظ

تهران- ایرنا- رییس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز از ماهیانه 10 هزار مشاوره حقوقی رایگان به مراجعان و تعیین 50 وکیل معاضدتی به متقاضیان واجد شرایط خبر داد.
ماهیانه 10هزارمشاوره حقوقی رایگان وتعیین 50 وکیل معاضدتی به متقاضیان
'سعید باقری' روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، یکی از وظایف کانون وکلای دادگستری مرکز را ارائه معاضدت حقوقی دانست و گفت: معاضدت قضایی یعنی مشورت، راهنمایی و مشاوره حقوقی به همه شهروندانی که به این راهنمایی ها در امور حقوقی نیاز دارند.

وی ادامه داد: کانون وکلای دادگستری مرکز به همین مناسبت و با بودجه خودش اداره معاضدت قضایی را تشکیل داد که هر روز از اقشار مختلف به اداره معاضدت مراجعه کرده و مشاوره حقوقی رایگان دریافت می کنند.

به گفته رییس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز یک گروه حرفه ای از وکلا در اداره معاضدت حضور دارند و به نوبت به همه مراجعان مشاوره حقوقی ارائه می دهند.

باقری خاطرنشان کرد: افرادی که برای مشاوره به واحد معاضدت مراجعه می کنند اگر لزوما برای پیگیری مشکلاتشان به وکیل نیاز داشته باشند، موضوع به یکی از مستشاران اداره معاضدت که یک وکیل باسابقه است ارجاع داده می شود و او به پرونده رسیدگی می کند.

وی افزود: درصورتی که معاضدت احساس کند برای دفاع از این شهروند چه در طرح دعوا و یا چه دفاع نیاز به وکیل باشد، پس از احراز شرایطی مانند اساس داشتن دعوا و عدم توانایی مالی متقاضی برای پرداخت حق الوکاله از میان وکلا فردی به عنوان وکیل معاضدتی انتخاب می شود و در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

رییس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز تاکید کرد که این وکلا از ابتدا تا انتهای طرح دعوا یا دفاع از دعوا و تا دستیابی به نتیجه نهایی به انجام وظیفه وکالت مشغول می باشند و پرونده را تحت نظارت واحدهای اداره معاضدت مورد رسیدگی قرار می دهند.

به گفته وی وکلای معاضدتی موطفند به طور مرتب از وضعیت پرونده موکل خود به این اداره گزارش داده و آنها را در جریان رسیدگی به پرونده قرار دهند.

باقری با بیان اینکه در معاضدت انواع و اقسام دعاوی به صورت متنوع و در همه حوزه ها مطرح می شود، گفت: این دعاوی موضوعات مالی، خانوادگی، امور شرکت ها و حتی مسایل امنیتی را شامل می شود و ما براساس قانون صرفا در امور حقوقی مجاز به اعطای وکیل هستیم و وکیل در اختیار متقاضی قرار می دهیم ولی در بحث مشاوره به همه به صورت رایگان مشورت ارائه می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد هم محاکم حقوقی به صورت مکتوب افرادی را معرفی می کنند تا وکیل معاضدتی در اختیار آنها قرار دهیم که در صورت داشتن شرایط لازک وکیل معاضدتی تعیین می شود.

باقری با بیان اینکه در ستاد مرکزی اداره معاضدت و 11 مجتمع قضایی که صدها وکیل کانون وکلای مرکز به مشاوره حقوقی و پاسخ به پرسش ها و مشکلات مراجعان مشغولند، گفت: ماهیانه به حدود 10 هزار نفر مشاوره ارائه و حدودا در ماه برای 50 نفر از نیازمندان به وکیل که شرایط لازم را دارند وکیل معاضدتی تعیین می شود.

نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:چهارشنبه 16 مهر 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic