پیام تسلیت وزیر دادگستری در پی درگذشت استاد کاتوزیان

دوشنبه 17 شهریور 1393  02:15 ق.ظ

تاریخ حیات آن آموزگار فقید، سرشار از علاقه وافر به یادگیری و یاددهی و نماد عمل به این فریضه دینی است. نگارش آثار پربرگ و بار به قلم توانای کاتوزیان، او را در مقام مرجعی کم نظیر در علم حقوق قرار می دهد.
وزیر دادگستری در پیامی درگذشت کاتوزیان پدر علم حقوق ایران را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در پیامی درگذشت دکتر امیر ناصر کاتوزیان، پدر علم حقوق ایران را تسلیت گفت که متن این پیام بدین شرح است:

«درگذشت استاد فرهیخته و دانشمند والامقام، جناب آقای دکتر کاتوزیان را به خانواده گرامی ایشان، دانشگاهیان، شاگردان و علاقه مندانش تسلیت می گویم. بی گمان، زندگی آرمانی و ارزشمند، که تعالیم دینی ما را به آن فرا می خواند، با علم آموزی و بینش اندوزی، ارتباطی ناگسستنی دارد.

تاریخ حیات آن آموزگار فقید، سرشار از علاقه وافر به یادگیری و یاددهی و نماد عمل به این فریضه دینی است. نگارش آثار پربرگ و بار به قلم توانای کاتوزیان، او را در مقام مرجعی کم نظیر در علم حقوق قرار می دهد. به جز تلاش رسمی علمی، فرارفتن او از مرزهای مرسوم مطالعات حقوقی و توجه به فلسفه حقوق و درآمدن به میدان اجتماع نیز، موقعیتی ممتاز به ایشان بخشیده است.

دانشجویان و دوستداران علم، با اقتدا به سیره چنین عالمانی، راه تعالی را خواهند پیمود. از درگاه خداوند مهربان برای او رحمت بی کران و غفران بی پایان می طلبم. وَ هذا دُعَاءٌ لِلْبَرِیهِ شَامِلٌ. بمنّه و کرمه.

مصطفی پورمحمدی. وزیر دادگستری»

نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:دوشنبه 17 شهریور 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic