اظهارات افتخاری درباره پرونده‌های رحیمی و آزار چند دانش‌آموز

چهارشنبه 12 شهریور 1393  02:16 ق.ظ

999-42.jpg

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت که رای پرونده آزار و اذیت چند دانش‌آموز توسط ناظم مدرسه‌ای پسرانه به تازگی صادره شده و هنوز ابلاغ نشده است.

محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره رای صادره در این پرونده گفت: رای صادره هنوز ابلاغ نشده و به طور طبیعی نمی‌توان در این مرحله به رای اعتراض کرد.

وی درباره تناسب جرم و مجازات در این پرونده گفت: لازمه صدور حکم اعدام در هر پرونده‌ای وجود شرایطی است و باید جرمی اتفاق بیفتد که مستوجب اعدام باشد. شاید در این پرونده جرم ارتکابی با در نظر گرفتن تمام شرایط مستوجب اعدام نبوده است.

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران درباره رای صادره برای محمدرضا رحیمی از سوی شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران گفت: این رای تازه صادر شده و هنوز قطعی نیست و تا زمانی که قطعی نشود از بیان جزییات آن معذورم.

وی افزود: اگر آقای رحیمی یا وکلای وی مایل باشند می‌توانند مفاد رای را اعلام کنند.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای روز گذشته در نشست خبری خود با اهالی رسانه درباره رای ‌پرونده آزار و اذیت چند دانش آموز توسط ناظم مدرسه گفته بود که این فرد در دادگاه بدوی محکوم شده و چون حکم قطعی نیست از بیان جزییات آن معذورم، اما اجمالا برای این فرد حکم حدی تازیانه، 2 سال تبعید و محرومیت‌هایی از برخی مشاغل و مسئولیت‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

محسنی‌ اژه‌ای همچنین درباره صدور حکم دادگاه بدوی در پرونده محمدرضا رحیمی گفته بود که به دلیل اینکه حکم قطعی نیست از بیان جزییات آن معذورم، اما در حکم صادره برای وی حبس و جزای نقدی وجود دارد.

غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران پیش از این درباره پرونده آزار و اذیت چند دانش آموز توسط ناظم به ایسنا گفته بود که در پرونده‌های غیراخلاقی و منافی عفت به ویژه در جایی که شاکی خصوصی وجود دارد سیاست دستگاه قضایی برخورد قاطع با مرتکبین این جرایم است و هیچ گونه مماشاتی در برخورد با آنها نداشته و نخواهیم کرد و هیچ ابایی هم نداریم.

وی بیان کرده بود که در پرونده‌های این‌چنینی که مجازات اعدام را دارد، حکم اعدام صادر و اجرا هم می‌شود، اما قرار بر این نیست که محتویات پرونده اطلاع‌رسانی شود؛ زیرا در تعالیم دین و مقررات کشور ما در ارتباط با اعمال منافی عفت اصل بر غیرعلنی برگزار شدن دادگاه و جلوگیری از اشاعه این قبیل اخبار است.


نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:چهارشنبه 12 شهریور 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic