کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون تومانی وکیل «لاف‌زن»

سه شنبه 31 تیر 1393  03:32 ب.ظ

متهم
خبرگزاری تسنیم: وکیل متقلبی که با جعل عنوان وکالت از یک شرکت تولید ماکیان در استان گیلان مبلغ ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود به همت اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان گیلان دستگیر شد.

سرهنگ فلاح کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم،‌ با اعلام خبر دستگیری یک وکیل قلابی که در جریان کلاهبرداری خود مبلغ 5 میلیارد ریال به جیب زده بود، اظهار داشت: در پی وصول شکایت یک شرکت فعال در پرورش ماکیان، از وکیل این شرکت، پرونده‌ای در اداراه مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان گیلان تشکیل شد و ماموران اداره 14 ملزم شدند که بررسی این پرونده را در دستور کار خود قرار دهند.
رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در تشریح این پرونده افزود: ماموران اداره چهاردهم در تحقیقات خود متوجه شدند که شرکت مذکور با توجه به نوع فعالیتش دارای پرونده‌هایی در مراجع قضایی و بازرسی استان بوده است و وکیل قلابی با اطلاع از این موضوع در دیدار با مدیران این شرکت، خود را وکیلی با تجربه و دارای تحصیلات عالیه معرفی می‌کند و مدعی می‌شود که در دستگاه‌های دولتی و محاکم قضایی، دارای نفوذ گسترده‌ای است.
وی اضافه کرد: وکیل قلابی با این ادعا که می‌تواند پرونده‌های مفتوح شرکت مذکور را به سرانجام رسانده و رای دادگاه را به نفع شرکت تغییر دهد، موفق می‌شود که مدیران و مسئولان شرکت مذکور را با این ادعاهای غیرواقع خود فریب دهد و اعتماد آن‌ها را جلب کند.
فلاح کریمی با بیان اینکه وکیل قلابی پس از جلب  اعتماد مدیران شرکت، مقادیر قابل توجهی از شرکت پرورش ماکیان اخذ کرده بوده است، افزود: این کلاهبردار متقلب پس از جلب اعتماد مدیران شرکت، مبالغ قابل توجهی را به بهانه‌های مختلف از این شرکت دریافت کرده بود و پس از مدتی، مخفی و متواری شده بود.
رئیس پلیس آگاهی استان گیلان ادامه داد: ماموران اداره چهاردهم اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و موفق شدند وکیل قلابی را در مخفیگاه خود و در منزلی مسکونی، در شهر رشت دستگیر کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: وکیل قلابی گرچه در اظهارات اولیه خود منکر اتهامات منتسب به خود می‌شد ولی با توجه به شواهد موجود به جرم انتسابی به خود اذعان و اعتراف کرد که در مجموع از سه شاکی پرونده، مبلغ 5 میلیارد تومان دریافت کرده است.

نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:سه شنبه 31 تیر 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات