کارگاه «استقلال و بی‌طرفی قضات و قوه قضاییه از منظر فقهی»

چهارشنبه 25 تیر 1393  02:08 ق.ظ

02-8.jpg

کارگاه آموزشی «استقلال و بی‌طرفی قضات و قوه قضاییه از منظر فقهی، نظام حقوق موضوعه ایران و موازین بین المللی» در کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در راستای ارتقای دانش و توانمندی جامعه علمی کشور برای کمک به اجرای عدالت و پیشبرد حقوق انسانی، کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران سلسله کارگاه‌های آموزشی «دادرسی منصفانه و حقوق بشر» را برگزار می‌کند.

بررسی مفهوم استقلال قضات و قوه قضاییه در موازین فقه اسلامی، نظام حقوقی ایران و موازین بین المللی، جایگاه مطالبه استقلال قضات و قوه قضاییه در جنبش‌های مردمی ملت ایران از انقلاب مشروطه تاکنون، اصول و معیارها و ساختارهای حقوقی و اجتماعی تضمین کننده استقلال قضات و قوه قضاییه، جایگاه وکلای دادگستری و نهاد مستقل وکالت در تامین استقلال و بی طرفی قضایی، ارزیابی تحولات جدید قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران از حیث تاثیرگذاری بر استقلال و بی طرفی قضات و مرور برخی تجربیات موفق کشورهای مختلف جهان در تثبت استقلال و بی طرفی قضایی از محورهای موضوعی این کارگاه آموزشی هستند.

بر اساس این گزارش، دانش پژوهان سطح کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی در مراکز آموزش عالی و طلاب سطح 3 و 4 حوزه های علمیه برای شرکت در این کارگاه دارای اولویت هستند.

این کارگاه از ساعت 30/ 8 الی 18، 15 مرداد ماه در کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:چهارشنبه 25 تیر 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات