مردم روزه‌خواران علنی را به پلیس معرفی کنند

سه شنبه 17 تیر 1393  07:50 ب.ظ

خبرگزاری فارس: مردم روزه‌خواران علنی را به پلیس معرفی کنند
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم مردم در جلوگیری از پدیده روزه‌خواری گفت: مردم بعد از امر به معروف و نهی از منکر اگر اصرار فرد را بر روزه‌خواری در انظار عمومی دیدند، او را به پلیس معرفی کنند.
 خبرگزاری فارس: مردم روزه‌خواران علنی را به پلیس معرفی کنند
محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه روزه‌خواری در ملاعام از مصادیق مجرمانه در قانون مجازات اسلامی محسوب می‌شود، گفت: نیروی انتظامی باید در مواجه با بی‌قانونی و جرائم برخورد کند.

وی افزود: اما مساله‌ای که وجود دارد اینست که پلیس نمی‌تواند کسی را مجازات کند و فقط وظیفه ضابطی دارد؛ یعنی نهایت کاری که باید بکند حفظ وضعیت موجود و دستگیری و پیگرد مجرم است.

وی در زمنیه وظایف مردم در مواجه با این پدیده گفت: مردم فقط باید امر به معروف و نهی از منکر کنند آن هم لسانی و آرام. اگر بعد از تذکر لسانی شخص عمل خلافش را ترک نکرد، مردم باید او را به ممسئولان ذی‌ربط و نیروی انتظامی معرفی کنند تا با او برخورد قانونی صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این موضوع که خودروی شخصی اگر داخلش قابل رویت باشد حریم خصوصی محسوب نمی‌شود، افزود: اگر شیشه های خودرو مات باشد یا با پرده ای پوشیده باشد به طوری که داخل خودرو دیده نشود آن از مصادیق حریم خصوصی محسوب می شود ولی هرچند که کسی حق ندارد بدون اجازه وارد خودروی شخصی کسی شود ولی چون داخل خودرو از بیرون دیده می‌شود، روزه‌خواری در آن حکم روزه‌خواری در ملاعام را دارد.


نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:سه شنبه 17 تیر 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic