تبلیغات
گروه وکلای عدالت پارسیان - وضعیت پرونده بانک تجارت، صندوق پشتیبان، جاسوس انگلستان و ...

وضعیت پرونده بانک تجارت، صندوق پشتیبان، جاسوس انگلستان و ...

شنبه 31 خرداد 1393  10:09 ق.ظ

44-108.jpg

دادستان عمومی و انقلاب کرمان پرونده بانک تجارت، صندوق پشتیبان، کلاه‌برداری جواهر فروشی، پات شرق گواشیر و ... را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، یدالله موحد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: همه می‌دانیم قوه قضاییه به عنوان یکی از قوای سه ‌گانه کشور بعد از انقلاب اسلامی تغییر بنیادین داشته است و با برنامه ‌ریزی در جهت اصلاح و توسعه، گام‌های بزرگی برداشته است.

موحد احیای دادسراها، اصلاح ساختار محاکم کیفری با تصویب قانون آئین دادرسی کیفری جدید را از اقدامات قوه قضائیه عنوان کرد و گفت: یکسان سازی دادرسی‌های کیفری در تمام جرائم، ایجاد فرصت مداخله پررنگ‌تر برای دخالت وکیل در دادرسی‌ها، اصلاح ساختار دادگاه‌های خانواده، دادسرا و دادگاه ویژه اطفال، پذیرش سیستم تعدد قاضی در رسیدگی به پرونده‌های مهم کیفری از دیگر اقدامات می‌باشد.

دادستان کرمان تصریح کرد: در بسیاری از پرونده‌ها و دعاوی جزایی یک قاضی رسیدگی می‌کرد اما قانونگذار با ایجاد اصلاحاتی تمام پرونده‌های مهم را که مستوجب مجازات‌های سنگین هستند با حضور سه قاضی محاکمات بررسی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه قوانین قانون حمایت از خانواده، قانون پیشرفته‌ای است، گفت: در حوزه تصویب نوآوری‌های جدیدی با رویکرد زندان زدایی، انسجام بخشی به مجازات‌های کیفری، قانون آیین دادرسی کیفری مناسب و مورد نیاز دادگاه‌های جزایی دیده می‌شود.

موحد بیان کرد: قانون تجارت جدید از اقدامات موثر و نویدبخش قوه قضاییه است که در سال‌های اخیر روی داده است و این گام‌های مثبت یقینا دستگاه قضایی را به اهدافش نزدیک‌تر می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان اظهار کرد: جذب و استخدام قضات و کارکنان مورد نیاز دستگاه قضایی کشور با شرایطی متفاوتی از گذشته، تقویت نهادهای نظارتی و تمرکز آنها در درون دستگاه قضایی، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای نظم بخشی به دادرسی‌ها و دقت در مدیریت پرونده‌های قضایی، کنترل و نظارت بر رفتارهای اداری و قضایی در درون دستگاه قضایی از اقدامات و برنامه‌های قوه قضائیه است.

وی افزود: به کارگیری تکنولوژی‌های جدید برای دسترسی سریع و آسان مردم به مراجع قضایی و عدالت، جلب مشارکت عمومی، استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای حل و فصل اختلافات، ایجاد صلح و سازش بین مردم، پیشگیری از دعاوی حقوقی و جرم، تعقیب احیای پلیس قضایی و تاسیس سازمان پیشگیری از جرم در سطح ملی بخشی از راهبردهای کلان قوه قضاییه است.

وی افزود: واقعیت این است که با همه این اقدامات و تلاش‌های ارزشمند قوه قضاییه زمانیکه خروجی دستگاه قضایی کشور را مقایسه می‌کنیم باز با وضعیت مطلوب بسیار فاصله دارد.

دادستان کرمان گفت: چرا این اقدامات هنوز نتوانسته نتایج مطلوبی را عاید جامعه کند؟ به نظر می‌رسد عامل اصلی این انبوه مراجعات مردمی کثرت پرونده‌های ارجاعی به دستگاه قضایی است.

وی افزود: امروزه نه تنها عدد و رقم جرائم و دعاوی حقوقی افزایش یافته بلکه کیفیت و پیچیدگی دعاوی هم به طور مضاعفی افزایش دارد و این کار را برای دستگاه قضایی کشورطاقت فرسا کرده است.

موحد بیان کرد: در تاریخ دستگاه قضایی سابقه ندارد این دستگاه با این هجمه‌ای در این سطح و اندازه از پرونده مواجه باشد.

دادستان کرمان گفت: قضات و کارکنان دادگستری‌های کشور از جمله با استفاده از همه ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندی‌های موجود با همت بلند و تلاش شبانه روزی سعی کرده‌اند از عهده رسیدگی به این حجم کار برآیند و به همه پرونده‌های وارده رسیدگی و رای صادر کنند.

وی ضمن قدردارنی از قضات دادگستری گفت: در دادگستری استان کرمان سالیانه 450 هزار پرونده وجود دارد که 230 قاضی باید در هر سال 2هزار پرونده را مورد بررسی قرار دهد.

موحد افزود: گسترش جغرافیایی جرم امروز کار را بسیار دشوار کرده است همانطور که می‌دانید در عصر ارتباطات قرار داریم و مجرمین هم از این امکانات برای ارتکاب جرم استفاده می‌کنند.

وی گفت: رسیدگی به دعاوی و قضاوت در اختلافات مردم، نظارت بر حسن اجرای کشور در سطح قوه مجریه، بازرسی دستگاه‌های اجرایی و تطبیق مصوبات این دستگاه‌ها با قوانین، رسیدگی به تظلمات مردم جهت گسترش عدالت و امنیت عمومی در جامعه از دیگر برنامه‌های دستگاه قضائی است.

دادستان کرمان تصریح کرد: سهم دستگاه قضایی در ایجاد و استقرار امنیت نقش بسیار مهمی است و در امنیت موجود کشور دستگاه قضایی سهم عمده‌ای دارد.

وی بیان کرد: اصلاح مجرمان پیشگیری از وقوع جرم و سالم سازی جامعه، حمایت از حقوق مهجورین و اشخاصی که قادر به حفظ امور مالی و اموال خود نیستند از تلاش‌های دستگاه قوه قضائیه است.

دادستان کرمان اظهار کرد: به تناسب این ماموریت‌ها قانون اساسی و اختیار و استقلال ویژه‌ای را متناسب با این ماموریت‌ها برای دستگاه قضایی دیده است که این اختیارات تضمین کننده عدالت امور است و به هیچ عنوان نباید به گونه‌ای رفتار شود که این استقلال لطمه ببیند.

وی افزود: آسیب پذیری دستگاه قضایی موجب زیان سنگینی به جامعه خواهد شد.

موحد با اشاره به برخورد و مقابله با مفاسد اقتصادی گفت: مجرمان این حوزه کارکشته هستند و با مستندسازی و تطبیق رفتار مجرمانه خود با قانون مرتکب مفاسدی شده که با سختی تمام کشف می‌شوند.

وی افزود: کشف مفاسد اقتصادی پایان کار نیست بعد از کشف فشار بر دستگاه قضایی شکل می‌گیرد و تلاش‌هایی صورت می‌گیرد که دستگاه قضایی نتواند به بهترین نحو به موضوع رسیدگی کند و دستگاه در برخی موارد دچار چالش و تنش می‌شود.

دادستان کرمان ادامه داد: مفاسد اقتصادی قضات را در وضعیت سختی قرار می‌دهد اما با این همه دستگاه قضایی کشور بر اساس منویات رهبری در سطح کلان و دادگستری استان کرمان در برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و اجرای عدالت کیفری در این عرصه مصمم است.

وی افزود: کارنامه دستگاه قضایی در این حوزه و پرونده‌هایی که در سنوات اخیردر کشور رسیدگی و درباره آنها حکم صادر شده است نشان از این عزم راسخ دارد.

دادستان کرمان اظهار کرد: دستگاه قضایی همیشه تاکید کرده که دولت باید بسترها و زمینه‌های مفاسد اقتصادی را از بین ببرد و با بصیرت فضاها و فعالیت‌های اقتصادی را رصد نماید تا مفاسد اقتصادی رخ ندهد.

وی گفت: بدون شک توسل به تعقیب و مجازات باید آخرین راهکار باشد، زیرا مداخله کشوری هزینه‌ها را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد در نهایت اعمال مجازات کاری اجتناب ناپذیر است.

دادستان کرمان تصریح کرد: با عزم ملی و مدیریت جهادی ساختارها و شیوه‌های نظارتی در راستای ارتقای سلامت نظام بانکی کشور اصلاح و در صورت لزوم ساختارهای جدیدی ایجاد شود تا جامعه با یکسری از مفاسد و پرونده‌ها مواجه نگردد.

وی با اشاره به فساد مالی که در بانک تجارت صورت گرفته بود، گفت: در یکی از شعب بانک تجارت کرمان توسط مدیران بانک ضمانت‌های جعلی زیادی صادر می‌شد که با استفاده از چک‌های بین بانکی بدون پشتوانه از منابع بانکی سواستفاده شد و این رویه برای مدتی ادامه داشت.

موحد افزود: بعد از مدت‌ها سیستم نظارتی با همت اداره کل اطلاعات استان کرمان موضوع را کشف و تیم کارشناسی با محوریت بازپرس شعبه یکم دادسرای استان متهمان را دستگیر و بازداشت کرد و تحقیقات برای کشف زوایای موضوع ادامه دارد.

دادستان کرمان نظارت متناسب با فعالیت‌های بانکی را راه پیشگیری از مفاسد پولی دانست و گفت: اینگونه اتفاقات که روی می‌دهد آسیب پذیری و ضرورت نظارت اثربخش و کارآمد را در نظام بانکی کشور هویدا می‌کند.

وی ادامه داد: ضعف نظارتی بر موسسات مالی و اعتباری یا صندوق‌های قرض الحسنه زنجیره‌ای باعث ورشکستگی و بحران خواهد شد.

موحد یادآورد شد: در کرمان سال گذشته مردم شاهد بحران صندوق پشتیبان آینده با 18 هزار سپرده گذار و بالغ بر 30 میلیارد تومان سپرده بودند که با مداخله دادسرا و همکاری بانک قرض الحسنه رسالت و حمایت مدیران ارشد استان و بانک مرکزی ساماندهی شد.

دادستان کرمان تصریح کرد: برخی از مشکلات دستگاه قضایی مربوط به مردم است اگر هوشیاری و دقت مردم وجود داشته باشد بسیاری از جرائم رخ نخواهد داد.

موحد افزود: مردم باید بدانند بدون مبنا اعتماد نکنند، زیرا اعتمادهای بدون تسامح و سهل انگاریشان در برابر مجرمان حرفه‌ای موجب می‌شود سیل جمعیتی روانه دستگاه قضایی شود.

دادستان کرمان با اشاره به کلاهبرداری که در شهرستان بردسیر رخ داده بود، گفت: در شهرستان بردسیر یک خواهر و برادر با یک ترفند دسیسه‌ای با عنوان اینکه با مبلغی ( 700 یا 800 هزار تومان) جهت اعزام اشخاص برای سفر زیارتی عتبات عالیات می‌کنند دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: اینان جمعی حدود 2 الی 3 نفر را برای جلب اعتماد مردم راهی سفر کرده و این کار باعث می‌شود 1300 نفر پولشان را در اختیار این کلاهبرداران قرار دهند.

وی افزود: در نهایت این دو مجرم مبلغ یک میلیارد تومان را از مردم بردسیر دریافت می‌کند و موجب می‌شود 300 نفر شاکی را روانه دستگاه قضایی کند.

وی همچنین ادامه داد: در شهر کرمان شخصی با راه اندازی جواهرفروشی جواهرات را خرید و فروش می کرده و به صاحبان آن سود پرداخت می‌کند.

موحد افزود: این مجرم با هدفی که در سر داشته است و با مبلغ یک میلیارد تومان به خارج از کشور متواری می‌شود و باز باعث شد 30 نفر شاکی روانه دستگاه قضایی شود.

وی گفت: با پیگیری پلیس بین الملل این شخص در گرجستان دستگیر و به کشور بازگردانده شد و در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.

دادستان کرمان بیان کرد: در سال گذشته 25 جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال برگزار که در این جلسات به یک هزار و 92 پرونده رسیدگی شد.

وی ادامه داد: بازخورد این جلسات باز گرداندن 4 هزار و 216 هکتار اراضی دولتی با ارزش ریالی 327 میلیارد تومان برآورد بود.

موحد بیان کرد: شورای حفظ حقوق بیت المال برای حفظ بستر رودخانه‌ها برنامه‌هایی را دنبال می‌کند که حریم و بستر رودخانه‌ها تعریف و از تعرض افراد سودجو و ایجاد خسارت‌های هنگفت در زمان سیل جلوگیری شود.

دادستان کرمان حضور اتباع بیگانه در کرمان را یکی از دغدغه‌های خود دانست و گفت: 400 نفر اتباع بیگانه در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند که این جمعیت قابل توجهی است.

وی حضور اتباع بیگانه را در امنیت داخلی و خارجی به طور مستقیم یا غیر مستقیم موثر دانست و بیان کرد: اخیرا گروه‌هایی در سطح استان و کشور شکل گرفته که اقدام به ربایش اتباع بیگانه برای اخاذی می‌کنند که این خود یکی از مشکلات حضور اینان است.

دادستان کرمان تصریح کرد: ازدواج مردان افغانی با زنان ایرانی و بچه‌های حاصل از این ازدواج، استفاده از اسناد و مدارک ایرانیان و قاچاق موادمخدر از مشکلات اساسی جامعه کنونی است.

وی بیان کرد: ساماندهی اتباع افغانی از سیاست‌های کلان کشور است و به طور منطقه‌ای امکان تصمیم‌گیری ندارد.

موحد گفت: در حال حاضر با یک خلا قانونی مواجه هستیم و قانون گذار باید مجازات مناسبی را برای افرادی که مبادرت به جا به جایی افاغنه در درون مرز می‌کنند، در نظر بگیرد.

وی افزود: در سه ماهه سال جاری حدود 13 هزار و 713 افاغنه در استان کرمان دستگیر و از کشور طرد شده‌اند.

دادستان کرمان ادامه داد: راهی کردن این تعداد به زندان کاری بسیار دشوار است زیرا در آن صورت دیگر کسی به دنبالشان نیست و هزینه‌های زیادی را برای استان به وجود می‌آورند.

وی بیان کرد: امنیت استان کرمان در دهه 80 و سه سال اخیر با 53 درصد رشد قابل توجهی دارد باید بدانیم که چگونه می‌توانیم امنیت را به وضعیت مطلوبتری برسانیم.

وی اظهار کرد: اگر بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی را در جنوب شرق استان کرمان بهبود ببخشیم تاثیرات مثبت آن را در کاهش نرخ جرم شاهد خواهیم بود.

موحد گفت: هیچ کس نمی‌گوید تمام جرائم به دلیل مشکلات اقتصادی است بلکه این موضوع بخشی از جرائم را تشکیل می‌دهد زیرا جرم یک پدیده انسانی و اجتماعی می‌باشد که دارای پیچیدگی‌های بسیاری است.

وی ادمه داد: قانون پذیری و احترام به قانون و مقررات در کاهش جرم بسیار موثر است و اگر در حوزه جرم شناختی مطالعاتی را داشته باشیم با علل مختلفی مواجه خواهیم شد.

دادستان کرمان با اشاره به پرونده پات شرق گواشیر گفت: اولین پرونده در حوزه امنیت داخلی و خارجی مربوط به پات شرق گواشیر است که گروه 11 نفره‌ای آن را تشکیل داده بود.

وی افزود: این گروه طراحی سایت‌ها و وب سایت‌ها را بر عهده داشتند که برای رسانه‌های معاند نظام و مخالفان ملت ایران به صورت مرموز و پوشش‌های اطلاعاتی و امنیتی بعد از انتخابات 88 فعالیت می‌کردند.

موحد ادامه داد: این گروه ارتباط مستقیمی با شبکه‌های ماهواره‌ای مانند بی بی سی فارسی داشتند و مطالب را در اختیار رسانه‌های معاند کشور قرار می‌دادند که در نهایت توسط اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

موحد با اشاره به به پرونده‌ای دیگر که مربوط به ارتباط یک فرد با سرویس جاسوسی انگلستان بود، گفت: اوج فعالیت‌های این شخص بعد از تحریم‌ها بود که وی توسط اطلاعات استان کرمان دستگیر شد و با استفاده از مستندات جمع آوری شده به 10 سال حبس محکوم شد.

موحد ادامه داد: 30 کارگاه مشروبات الکلی در سال گذشته در شهر کرمان شناسایی و از بین رفت و در نهایت عوامل آن دستگیر شد.

وی بیان کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته 2 هزا رو 947 لیتر مشروبات الکلی داخلی و 6 هزار و 366 لیتر در سال جاری کشف شد.

دادستان کرمان با بیان اینکه کشف مشروبات الکلی 116 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته 914 بطری خارجی و در سه ماهه نخست سال جاری 3 هزار و 520 بطری با افزایش 285 درصد رشد کشف شد.

دادستان کرمان با اشاره به سرمایه گذاران داخلی در استان کرمان گفت: کرمان با تمام استعداها و ظرفیت‌هایی که دارد باز در این زمینه دچار عقب افتادگی است.

وی افزود: مدیران استان باید با هماهنگی و تعامل احساس امنیتی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی به وجود آورند تا با جذب سرمایه رونق اقتصادی افزایش یابد.

وی گفت: اعلام می‌کنم هر سرمایه گذاری داخلی و خارجی که به استان کرمان وارد شود و دچار مشکلاتی شد می‌تواند به کمیته ما مراجعه کند.

وی با اشاره به پرونده کک سازی زرند گفت: سازمان بازرسی کل کشور گزارشی را به دادسرای زرند ارائه و علیه سه نفر در مرحله ابتدایی از کارکنان این مجتمع اعلام جرم می‌کند.

وی بیان کرد: این سه نفر تحت عنوان دسیسه در معاملات دولتی قرار گرفتند و پرونده آنان در شعبه یکم بازپرسی جهت صحت سقم اتهامات در حال رسیدگی است.

موحد بیان کرد: در سال گذشته 9 فقره قتل اجرای قصاص نفس وجود داشت که 3 نفر آنها اتباع بیگانه و یک نفر در کرمان بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نکته‌ای که حائز اهمیت است این می‌باشد که 16 فقره قتل در سال گذشته که قرار بر اجرای نفس بود توسط اولیا دم با پیگیری‌های دستگاه قضایی عفو شد.


نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:شنبه 31 خرداد 1393 | نظرات() 

how long for cialis to work
یکشنبه 2 تیر 1398 09:18 ب.ظ

Kudos. I value it!
only now cialis for sale in us generic cialis pill online buy cialis online sialis cialis et insomni cialis online nederland where do you buy cialis cialis 20 mg cost price cialis per pill cialis italia gratis
Buy generic cialis
یکشنبه 2 تیر 1398 06:04 ق.ظ

You expressed that fantastically.
cialis for sale in europa how do cialis pills work 40 mg cialis what if i take order generic cialis online cialis patentablauf in deutschland 200 cialis coupon cialis tadalafil online viagra vs cialis order generic cialis online order generic cialis online
Online cialis
شنبه 1 تیر 1398 01:27 ب.ظ

You actually explained this fantastically.
cialis kaufen cialis coupons buy cialis brand cialis nl safe dosage for cialis cialis sale online cialis 10 doctissimo cialis 100 mg 30 tablet cialis for sale in europa import cialis
Cialis 20 mg
جمعه 31 خرداد 1398 05:54 ق.ظ

Awesome info. Cheers!
cialis lilly tadalafi cialis side effects dangers generic cialis pill online rx cialis para comprar buy name brand cialis on line enter site natural cialis brand cialis nl cialis prices in england cialis kaufen 40 mg cialis what if i take
http://netleti.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 12:36 ب.ظ

Tips effectively used!.
cialis for sale south africa cialis efficacit prix de cialis acquistare cialis internet cialis patentablauf in deutschland best generic drugs cialis cialis kamagra levitra cialis et insomni buy cialis sample pack cheap cialis
cheap cialis online from canadian pharmacy
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:36 ب.ظ

Nicely put, Appreciate it!
link for you cialis price cialis 5 mg buy cialis in sconto prezzo di cialis in bulgaria look here cialis cheap canada cialis wir preise cialis prices venta de cialis canada cialis 5 mg para diabeticos cialis usa cost
http://popkingnet.strikingly.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 02:24 ق.ظ

Helpful knowledge. Regards.
generic low dose cialis generic low dose cialis cialis ahumada canadian drugs generic cialis cialis 30 day trial coupon cialis prezzo in linea basso price cialis best warnings for cialis generic cialis 20mg tablets cialis kaufen wo
Buy generic cialis
سه شنبه 28 خرداد 1398 03:46 ق.ظ

Superb stuff, Cheers.
cialis generika in deutschland kaufen cialis preise schweiz cialis from canada cialis rezeptfrei ou acheter du cialis pas cher cialis dose 30mg interactions for cialis what is cialis buy name brand cialis on line cialis official site
Buy generic cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 12:55 ب.ظ

Thank you! I value it!
cialis herbs generic cialis at the pharmacy how to buy cialis online usa effetti del cialis cialis arginine interactio cialis soft tabs for sale cialis en 24 hora tesco price cialis what is cialis how to purchase cialis on line
cialis dosage
یکشنبه 26 خرداد 1398 10:50 ب.ظ

You said it perfectly.!
cialis italia gratis prix de cialis pastillas cialis y alcoho cialis canada click now cialis from canada price cialis wal mart pharmacy deutschland cialis online cialis baratos compran uk achat cialis en europe tadalafil 10 mg
generic cialis review uk
یکشنبه 26 خرداد 1398 08:21 ق.ظ

Helpful content. With thanks!
generic for cialis cialis canada on line cialis mit grapefruitsaft cialis canadian drugs price cialis best tadalafil 10 mg ou trouver cialis sur le net we use it cialis online store cialis 5 mg scheda tecnica cialis online nederland
http://amangeab.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 06:52 ب.ظ

Helpful information. With thanks.
cialis for sale in europa cialis en 24 hora cialis generic tadalafil buy cialis great britain buy cheap cialis in uk we recommend cialis info buy brand cialis cheap cialis en 24 hora cialis italia gratis dose size of cialis
http://crosziggdoct.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 04:29 ق.ظ

Really all kinds of excellent info!
sublingual cialis online cialis pills price each deutschland cialis online enter site 20 mg cialis cost cialis y deporte generic cialis interactions for cialis cialis coupons printable cialis pills cialis professional from usa
http://kaubreathin.strikingly.com/
جمعه 24 خرداد 1398 02:24 ب.ظ

Many thanks, Loads of stuff.

cialis kaufen bankberweisung cialis mit grapefruitsaft costo in farmacia cialis cialis 20mg preis cf cialis en 24 hora cialis tadalafil tadalafil 20mg tesco price cialis buy cialis cost of cialis cvs
http://uzlofe.strikingly.com/
جمعه 24 خرداد 1398 12:01 ق.ظ

Regards. A good amount of knowledge!

how do cialis pills work cialis baratos compran uk cialis prezzo di mercato generic cialis review uk cialis dosage amounts tadalafil tablets cialis 20 mg best price cialis patent expiration cialis side effects canadian discount cialis
http://vegelow.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 10:29 ق.ظ

Thanks a lot, I like this!
click now buy cialis brand how to purchase cialis on line 5 mg cialis coupon printable where do you buy cialis cialis prezzo in linea basso cialis 20 mg cost cialis generic availability online cialis cialis en 24 hora generic cialis pill online
Cialis online
چهارشنبه 22 خرداد 1398 08:25 ب.ظ

Wow many of fantastic material.
enter site natural cialis buy original cialis non 5 mg cialis generici generic cialis levitra click here cialis daily uk only now cialis for sale in us acheter cialis meilleur pri cialis 100 mg 30 tablet costo in farmacia cialis cialis cost
http://cialisvie.com/
شنبه 18 خرداد 1398 08:05 ق.ظ

You suggested it really well!
low dose cialis blood pressure buy online cialis 5mg cialis pills we choice cialis pfizer india how much does a cialis cost cialis australia org cialis daily new zealand buy original cialis cialis uk next day cialis for sale south africa
should i take viagra before or after a meal
جمعه 17 خرداد 1398 09:51 ب.ظ

What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to give a contribution & help different users like its helped me. Great job.
http://canadianpharmacyonl.com/
شنبه 24 فروردین 1398 01:57 ق.ظ

Whoa lots of good facts.
canadian medications 247 good canadian online pharmacies how safe are canadian online pharmacies trust pharmacy canada canada online pharmacies legitimate canada online pharmacy buy viagra online usa canadian pharmacy king canadian online pharmacy north west pharmacy canada
buy cialis delhi
جمعه 16 آذر 1397 08:49 ق.ظ

With thanks! A lot of stuff!

cialis pills in singapore we use it 50 mg cialis dose low dose cialis blood pressure wow look it cialis mexico cialis for sale south africa safe site to buy cialis online compare prices cialis uk tesco price cialis generic low dose cialis tadalafil 20mg
buy cialis no rx
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:41 ب.ظ

You actually said that fantastically.
cialis et insomni buy cialis online nz cialis 10mg prix pharmaci cialis daily new zealand buy cialis cheap 10 mg cialis prezzo al pubblico does cialis cause gout does cialis cause gout cialis 5mg prix cialis online deutschland
Cialis canada
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:36 ب.ظ

Amazing content. Thanks.
cialis for sale in europa side effects for cialis generic for cialis cost of cialis per pill cost of cialis per pill we like it safe cheap cialis click here to buy cialis cialis 20 mg best price 5 mg cialis coupon printable buy original cialis
Buy generic cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:41 ق.ظ

Truly lots of awesome advice!
buy cialis online legal cialis pas cher paris cialis price thailand cialis baratos compran uk where do you buy cialis buy cialis online nz cialis 10mg prix pharmaci comprar cialis 10 espa241a cialis cipla best buy where to buy cialis in ontario
buy cialis delhi
سه شنبه 13 آذر 1397 05:31 ب.ظ

You actually suggested it really well.
cialis 10mg prix pharmaci buy cialis sample pack tadalafil 20mg cialis uk cialis flussig cialis professional yohimbe generic cialis at walmart cialis diario compra cialis lilly tadalafi cialis 20 mg cost
Buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 06:14 ق.ظ

Terrific postings. Thanks!
estudios de cialis genricos cialis rezeptfrei cialis 100mg suppliers cialis lowest price generic cialis with dapoxetine side effects of cialis acquistare cialis internet cialis diario compra cialis tablets miglior cialis generico
buy cialis medication
دوشنبه 12 آذر 1397 06:12 ب.ظ

Cheers. Fantastic stuff!
cialis tablets canada discount drugs cialis cialis cuantos mg hay preis cialis 20mg schweiz cialis in sconto acheter cialis meilleur pri cialis patent expiration no prescription cialis cheap generic cialis levitra enter site very cheap cialis
Cialis online
دوشنبه 12 آذر 1397 05:55 ق.ظ

Many thanks, I appreciate this.
cialis lilly tadalafi viagra or cialis link for you cialis price venta de cialis canada cialis 5 mg funziona cialis generico milano cialis qualitat buy cheap cialis in uk cialis 20mg preis cf click here to buy cialis
Buy cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 05:42 ب.ظ

Nicely put, Appreciate it!
only now cialis for sale in us tadalafil generic cialis 20mg uk cialis kaufen bankberweisung preis cialis 20mg schweiz sublingual cialis online cialis generico milano tadalafil cialis arginine interactio buy cialis cheap 10 mg
buy cialis cheap
یکشنبه 11 آذر 1397 05:29 ق.ظ

Wow all kinds of helpful advice!
generic low dose cialis cialis generico online cialis manufacturer coupon prescription doctor cialis achat cialis en europe cialis 20 mg effectiveness cialis soft tabs for sale acquisto online cialis we choice cialis uk dosagem ideal cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30