مجلس ساز و کار نظام وکالت را اصلاح کند/ نیاز دستگاه قضا به بازوی اجرایی قدرتمند

یکشنبه 25 خرداد 1393  08:48 ب.ظ

خبرگزاری فارس: مجلس ساز و کار نظام وکالت را اصلاح کند/ نیاز دستگاه قضا به بازوی اجرایی قدرتمند
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به این مطلب که‌ ما از مجلس می‌خواهیم سازوکارهای نظام وکالت را اصلاح کند، گفت: داشتن بازوی اجرایی قدرتمند نیاز دستگاه قضا به شمار می‌آید.
 خبرگزاری فارس: مجلس ساز و کار نظام وکالت را اصلاح کند/ نیاز دستگاه قضا به بازوی اجرایی قدرتمند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص افزایش نظارت‌ها در دستگاه قضایی کشور گفت: نظارت‌ها هم از لحاظ کمی و هم کیفی بیشتر شده است.

وی افزود: ضمن اینکه دفتر بازرسی ویژه در حوزه ریاست قوه قضائیه فعال است تا نظارت‌های خاص را برای موارد ویژه داشته باشد. از سوی دیگر بازرسی‌های پنهان در دستگاه قضایی وجود دارد.

وی افزود: نظارت‌ها می‌تواند ناسلامتی‌ها را هر چند کم کاهش دهد و ما از سوی دیگری برای حفظ صیانت دستگاه قضایی و تضمین سلامت و قوه قضائیه نیاز به نظارت داریم.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه در خصوص نظام جامع وکالت گفت:‌ ما از مجلس می‌خواهیم تا سازوکارهای نظام وکالت را اصلاح کنند چرا که اصلاح نظام وکالت به دادرسی عادلانه کمک می‌کند.

وی افزود: ‌وکیل سالم امکان خوبی برای قوه قضائیه است و اگر وکالت ناسالم باشد تهدیدی برای نظام دادرسی به شمار می‌رود.

معاون اول قوه قضائیه داشتن بازوی اجرایی قدرتمند را نیاز دستگاه قضایی دانست و گفت: مسئله تشکیل پلیس قضایی همواره مورد تاکید ما بوده و همواره احساس می‌کنیم باید به این موضوع توجه شود؛ امیدواریم مجس موضوع را پیگیری کند و ما امسال پلیس قضایی را داشته باشیم.

وی در خصوص برخورد با مفاسد اقتصادی و اجتماعی گفت: کار دستگاه قضایی برخورد است اما در صورتی که بسترهای فساد اصلاح نشود هر روز شاهد تشکیل یک پرونده جدید خواهیم بود. بنابراین دولت وظیفه دارد زمینه‌های بروز فساد را از بین ببرد و اصلاحاتی را در نظام پولی و بانکی انجام دهد.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: دولت به عنوان مرزبان مرزهای اقتصادی و فرهنگی باید با بصیرت و رصد به موقع بسترهای فساد را از بین ببرد و نقش پیشگیرانه دولت در این موضوع بسیار برجسته است.

نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:یکشنبه 25 خرداد 1393 | نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات